O klubie

MKS „Parasol” Wrocław – czerwono-czarny młodzieżowy klub sportowy działający na wrocławskich Pilczycach. Od kwietnia 1982 roku kształci i rozwija kondycje fizyczną młodzieży. Parasol Wrocław kontynuuje tradycje klubów: Pogoni Leśnica oraz Stali Pilczyce. Do stałych imprez organizowanych przez Parasol należy coroczny bieg przełajowy Parasola dla młodzieży.

Strona Klubowa www.mksparasol.wroclaw.pl

Młodzieżowy klub sportowy został założony w 1982 roku przy Dzielnicowym Ośrodku Sportu i Rekreacji. Jest kontynuatorem powstałego po II wojnie klubu „Parasol”, którego nazwa pochodzi od Batalion Parasol, harcerskiego batalionu AK.

W sekcji piłki nożnej zajęcia odbywają się we wszystkich grupach młodzieżowych (7-18 lat). Klub wychował kilku znanych piłkarzy, m.in Macieja Kowalczyka, Ireneusza Kowalskiego, Krzysztofa Ulatowskiego, czy Krzysztofa Ostrowskiego . Juniorzy klubu od lat są w czołówce mistrzostw regionu Dolnośląskiego – wygrywali je w latach 1998-99 oraz w roku 2007.

Prezes – Michał Popek
Kierownik sportowy – Ryszard Żygadło

Klub sportowy posiada stadion o pojemności 2000 miejsc, który został wytypowany jako centrum treningowe rozgrywanej we Wrocławiu fazy grupowej piłkarskich mistrzostw Europy – EURO2012.

25 lat i… co dalej? Dalej ciągła i systematyczna praca szkoleniowo-wychowawcza. W tej materii nikt nic nowego i lepszego nie wymyślił: sport młodzieżowy to najskuteczniejsza forma profilaktyki. Taki standard obowiązuje w Europie: nakłady na bazę, na programy młodzieżowych klubów to idealne, najbardziej efektywne sposoby na walkę z patologiami społecznymi

Patrzymy w przyszłość z optymizmem. Mamy wsparcie Pawła Łosińskiego i Jerzego Kosy – dyrektorów MOSiRu Wrocław, cieszymy się z serca okazywanego przez władze samorządowe Wrocławia i Województwa Dolnośląskiego jak i pracowników Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Miejskiego.

Nieoceniony wkład w rozwój „Parasola” mieli, mają i mieć będą rodzice członków klubu. Bez ich wsparcia finansowego, osobistego zaangażowania i pomocy „Parasol” nie osiągnąłby tylu sukcesów. Nie otrzymałby w 2000r. Nagrody Ministra Sportu za wzorcowo prowadzony klub młodzieżowy oraz certyfikatu Młodzieżowego Centrum Sportowego przyznanego przez Prezydenta miasta Wrocławia.

Wszystkim przyjaciołom „Parasola”, należą się serdeczne podziękowania za pomoc i okazane serce.
Michał Popek – Prezes MKS „Parasol” Wrocław

Kontakt :
Stowarzyszenie Sympatyków Młodzieżowego
Klubu Sportowego”Parasol”
ul.Lotnicza 72
54-155 Wrocław
NIP :894-25-56-629
Regon: 932070200
KRS : 0000030802

Dodaj komentarz